ÁLLÁSPÁLYÁZAT – programkoordinátort keres az Ökotárs

Az Ökotárs Alapítvány Magyarország egyik vezető civil szervezeteként több mint 25 éve dolgozik a hazai civil szektor fejlesztése és megerősítése érdekében. Célja, hogy az állampolgári önszerveződés támogatásával hozzájáruljon egy demokratikus, fenntartható és igazságos társadalom, és a nyilvánosság részvételén alapuló intézményrendszer fejlődéséhez.

2018 közepén az alapítvány új programot indít azzal a céllal, hogy bővítse, szélesítse a civil együttműködés, hálózat bázisát, elsősorban Budapesten kívül. Ehhez, az alapítvány meglévő kapcsolatrendszeréből kiindulva, fel kell keresni és megismerni azokat a helyi közösségi szervezeteket, állampolgári csoportokat, amelyek bekapcsolhatóak regionális, majd országos együttműködésekbe. A program fontos része megtalált csoportok számára készség- és kapacitásfejlesztés biztosítása képzésekkel és technikai segítségnyújtással, térségi találkozási alkalmak és fórumok szervezése, közös ügyek megtalálása és közös cselekvés érdekében, hosszú távon ezek országossá tétele.

Ehhez új munkatársat, programkoordinátort keresünk!

A koordinátor tervezett feladatai:

  • vidéki csoportok felkeresése, személyes találkozások, interjúk lebonyolítása (országszerte);
  • az alapítvány jelenleg stábjával közösen képzési és segítségnyújtási tematika kidolgozása;
  • képzések, regionális találkozók és fórumok megszervezése, facilitálása;
  • a program előrehaladásának általános nyomon követése, szükség szerinti szervező és segítő tevékenység;
  • együttműködés az alapítvány hatfős csapatával, az igazgató irányítása mellett.

A feladatkör jelentős mennyiségű, alkalmanként többnapos utazással jár, főként Magyarországon belül!

A leendő koordinátorral szembeni elvárások:

  • civil szervezetben szerzett legalább 3-5 éves munkatapasztalat;
  • a hazai civil szektor általános ismerete;
  • felsőfokú végzettség;
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás (szóban és írásban egyaránt);
  • saját gépkocsi és jogosítvány;
  • precíz és önálló munkavégzés, alapos dokumentálással;
  • jó kommunikációs és interperszonális készségek.

Az új munkatársat az alapítvány munkaszerződéssel foglalkoztatja – az első három hónapban félállásban (rugalmas beosztással), ezt követően, a jelenleg zajló forrásszerzés sikerének fényében várhatóan teljes munkaidőben.

Fizetés megegyezés szerint, a szektorban jellemző bérszínvonal figyelembe vételével.

Kezdés: 2018. augusztus vége – szeptember eleje.

Amennyiben a felhívás felkeltette érdeklődését, kérjük, küldje el önéletrajzát az info@okotars.hu emailcímre. Jelentkezési határidő: 2018. június 30.